Ружић: Квалитетна сарадња Србије и Светске банке
6 априла, 2022
6 априла, 2022
Први потпредседник Владе Србије и министар спољних послова Ивица Дачић разговарао је у Београду са високом представницом ЕУ за спољну и безбедносну политику и потпредседницом Европске комисије Федериком Могерини.
Главне теме разговора биле су европске интеграције Србије, дијалог Београда и Приштине, председавање Србије ОЕБС-у као и актуелна ситуација у Украјини.
Током данашњег састанка, заједнички је констатован напредак у европским интеграцијама Србије и очекивање да ће ускоро бити отворена прва преговарачка поглавља. Недавни завршетак процеса скрининга и позитивна и избалансирана резолуција Европског парламента о европским интеграцијама Србије 2014. године само су неки од показатеља успешности овог процеса. Такође, афирмативно је оцењена улога Србије у региону, нарочито на билатералном плану.
Висока представница ЕУ Могерини оценила је досадашње председавање ОЕБС-у као веома успешно и изразила је спремност да се настави добра сарадња ЕУ и ОЕБС-а.
Извор: Министарство спољних послова
Категорије: Вести