Branko Ružić

POTPREDSEDNIK

Rođen je 14. 12.1975. godine u Zemunu.

Diplomirao je na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Beogradu, smer za međunarodne odnose, gde je od 1996. do 1999. godine obavljao funkciju studenta prodekana.

Od januara 2001. do decembra 2003. godine narodni poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srbije.

Od 2004. do 2006. godine poslanik u Skupštini Državne zajednice Srbija i Crna Gora. U tom sazivu je i član Odbora za evropske integracije Skupštine Državne zajednice Srbija i Crna Gora kao i član Parlamentarne skupštine Saveta Evrope u Strazburu.

U sazivu Narodne skupštine Republike Srbije od 2008. do 2012. godine narodni poslanik i predsednik poslaničke grupe SPS-JS, kao i član stalne delegacije Narodne skupštine Republike Srbije u Parlamentarnoj skupštini Saveta Evrope, gde je bio član Političkog komiteta i član Komiteta za ljudska prava.

Na majskim izborima 2012. godine ponovo je izabran za narodnog poslanika Narodne skupštine Republike Srbije i od tada obavlja funkciju predsednika poslaničke grupe SPS-a.

U periodu od aprila 2000. do decembra 2002. godine bio je predsednik omladine Socijalističke partije Srbije. Od marta 2001. do decembra 2002. godine obavljao je funkciju portparola SPS.

Od 2001. godine potpredsednik je Glavnog odbora Socijalističke partije Srbije, a 18. januara 2003. godine  na VI kongresu SPS-a reizabran je na tu funkciju.

Za predsednika Izvršnog odbora Glavnog odbora Socijalističke partije Srbije izabran je na VII Kongresu SPS-a 3. decembra 2006. godine.

Na istu funkciju reizabran na VIII kongresu SPS-a 2010. godine.

Na IH kongresu SPS-a 2014. godine izabran na funkciju potpredsednika GO Socijalističke partije Srbije.

Bio je višegodišnji član Odbora za spoljne poslove, Odbora za administrativno-budžetska i mandatno-imunitetska pitanja i Odbora za evropske integracije.

U Vladi Srbije, 2013. godine obavljao je funkciju ministra bez portfelja zaduženog za evropske integracije u periodu kada je usvojen pregovarački okvir, i kada su zvanično otvoreni pregovori Republike Srbije i Evropske unije.

Od 2009-2014. godine obavljao je funkciju potpredsednika FK „Partizan“.

Od 29. juna 2017. obavlja funkciju ministra državne uprave i lokalne samouprave u Vladi Republike Srbije.

Govori engleski jezik.

U braku je sa Anom i ima sina Milutina i ćerku Elenu.

Tviter @brankoruzicsps

Instagram @branko.ruzic