Predsednik

Rođen je 1. januara 1966. godine u Prizrenu.

Diplomirao je na Fakultetu političkih nauka u Beogradu.

Bio je prvi predsednik Mladih socijalista Beograda od 1990. godine i portparol SPS od 1992. do 2000. godine

Funkciju predsednika Gradskog odbora SPS Beograda vršio je od 2000. do 2003. godine.

Bio je član Parlamentarne delegacije Narodne skupštine Republike Srbije u Parlamentarnoj skupštini Saveta Evrope.

Bio je predsednik Poslaničke grupe u Narodnoj skupštini Republike Srbije i u Skupštini SRJ i savezni poslanik u Veću građana Skupštine Savezne Republike Jugoslavije od 1992. godine

Vršio je funkciju ministra za informisanje u takozvanoj prelaznoj Vladi Republike Srbije od oktobra 2000. do januara 2001. godine.

Bio je predsednik Košarkaškog kluba „Partizan“ iz Beograda i potpredsednik Jugoslovenskog olimpijskog komiteta.

Predsednik je Socijalističke partije Srbije od decembra 2006. godine.

Bio je prvi potpredsednik Vlade – zamenik predsednika Vlade i ministar unutrašnjih poslova od jula 2008. do jula 2012. godine.

Bio je predsednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrašnjih poslova od jula 2012. do aprila 2014. godine.

Prvi potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar spoljnih poslova je od aprila 2014. godine.

Tokom 2015. godine bio je predsedavajući OEBS-u.

Dobitnik je priznanja „Najevropljanin“ za 2009. godinu.

Dobitnik je ordena prijateljstva Ruske Federacije 2018. godine.

Dobitnik je priznanja Statueta „Kapetan Miša Anastasijević” za 2018. godinu.

Govori engleski i ruski jezik.

Oženjen, otac dvoje dece.

Facebook.com/DacicIvica