Zoran Antić

Zoran Antić je rođen u Vranju 1973. godine. Osnovnu školu “Vuk Karadžić” i srednju Pedagošku akademiju “Ivo Andrić” završio je u Vranju. Studirao je i diplomirao na Fakultetu političkih nauka u Beogradu, na katedri za međunarodne odnose i spoljnu politiku i ima zvanje diplomiranog politikologa za međunarodne poslove. Poseduje brojne sertifikate, diplome i ima završen specijalistički seminar iz oblasti odnosa sa javnošću. Vojni rok služio je u Prizrenu 1992/93. godine, i ima čin rezervnog potporučnika Vojske Srbije. Završava master Akademske studije – međunarodne studije na Fakultetu političkih nauka u Beogradu na modulu: Međunarodna politika, i multidisciplinarne master akademske studije na Univerzitetu u Beogradu – studije pri Univerzitetu na modulu: Terorizam, organizovani kriminal i bezbednost.

Član je Socijalističke partije Srbije od 3. aprila 1996.godine. Od IV Izborne konferencije 2000.godine, član je Opštinskog i Gradskog odbora SPS Vranje u svim sazivima.

Predsednik je mladih socijalista Vranja u perodu 2000 – 2002.godine i predsednik mladih socijalista Pčinjskog okruga 2002.godine.

Sekretar Izvršnog odbora Opštinskog odbora i Izvršnog odbora Gradskog odbora SPS Vranje u perodu od 23. jula 2004 – 27. juna 2011.godine.

Predsednik Gradskog organizacije SPS Vranje od 27. juna 2011.godine do danas;

Član Glavnog odbora SPS u periodu od 2000 -2002., 2006-2010., 2010 -2014., 2014 – 2018.godine.

Član Izvršnog odbora Glavnog odbora SPS u periodu od 2006 -2010., 2010 – 2014.godine.

Član Predsedništva SPS 2015 -2018.godine.

Kao odbornik na izbornim listama SPS u sazivima Skupštine opštine Vranje i Skupštini grada Vranja 2004., 2008., 2012., i 2016.godine; Predsednik odborničke grupe SPS u Skupštini JLS Vranje 2004., 2008. i aktuelni predsednik odborničke grupe „Zajedno za Vranje – SPS – Ivica Dačić“ od 15.juna 2016.godine.

Obavljao je niz značajnih javnih dužnosti i funkcija u jedinici lokalne samouprave Vranje i to:

U periodu od 2000. godine do 2004. godine, član Izvršnog odbora Skupštine opštine Vranje za sport i omladinu;

u periodu od 2004. godine do 2008. godine, član Opštinskog veća Opštine Vranje za socijalna pitanja, sport i omladinu, odnose sa verskim zajednicama, pitanja nacionalnih manjina, etničkih zajednica i sektor nevladinih organizacija;

u periodu od 2008. godine do 2012. godine, zamenik predsednika Skupštine grada Vranja;

od 05.07.2012. do 15.06.2016.godine godine gradonačelnik Vranja. Kao gradonačelnik Vranja obavljao je i dužnosti Predsednika Skupštine Centra za razvoj Jablaničkog i Pčinjskog okruga od septembra 2012 do juna 2016.godine, zamenika predsednika Stalne konferencije gradova i opština Srbije od 23.decembra2012. do decembra 2013.godine, člana Predsedništva SKGO-a od decembra 2013. do decembra 2015.godine i od decembra 2015. do juna 2016.godine

Kao član Predsedništva SKGO-a Zoran Antić bio je i član delegacije Republike Srbije u Kongresu lokalnih i regionalnih vlasti Saveta Evrope i član Veća regiona ovog Kongresa u Strazburu;

U periodu od 15. septembra 2016. do 22. maja 2017.godine radio na poslovima pomoćnika komercijalnog direktora „ Institut 1. Maj Niš“;

Od 22. maja 2017. do 15. januara 2018.godine bio je savetnik u kabinetu prvog potpredsednika Vlade Republike Srbije Ivice Dačića;

Od 15.januara 2018.godine obavlja poslove savetnika u kabinetu ministra državne uprave i lokalne samouprave Branka Ružića;

Obavljao je i razne dužnosti i aktivnosti u društvenim organizacijama i drugim javnim institucijama:

starešine Saveza izviđača Opštine Vranje od 2002. – 2005. godine;

predsednika Ženskog odbojkaškog kluba Vranje od 2001. – 2012. godine;

predsednika Sportskog saveza Vranje 2001.– 2012. godine;

člana Upravnog odbora Sporskog saveza Srbije u periodu od 2009. – 2013. godine i delegata SSS u Olimpijskom komitetu Srbije;

od marta 2013. do decembra 2017. godine potpredsednik je Skupštine Sportskog saveza Srbije;

Nosilac je brojnih zahvalnica, priznanja, diploma, povelja, a između ostalog i Svete Arhijerejske Gramate SPC Eparhije Vranjske, kao i Plakete i Povelje Prepodobnog Prohora Pčinjskog SPC Eparhije Vranjske, i dobitnik je Zlatne značke Kulturno prosvetne zajednice Srbije.

Koautor je nekoliko naučnih radova iz oblasti poslovne ekonomije i proizvodnog i industrijskog menadžmenta, objavljenih u međunarodnim stručnim časopisima. Koautor je knjiga “Špijunsko ratovanje Kraljevine Srbije u oči Velikog rata” i „Obaveštajna služba Kraljevine Srbije u Velikom ratu“ zajedno sa prof. dr Milanom Mijalkovskim, prof. dr Duškom Tomićem i Zvonkom Pešićem.